Kandidátka na funkciu prezidenta Slovenskej republiky poslankyňa Iveta Radičová požiadala Občiansku konzervatívnu stranu o podporu svojej prezidentskej kandidatúry a prijala pozvanie na rozšírené predsedníctvo OKS 14. júna 2008.

Spoločné vyhlásenie:

1. Iveta Radičová vníma OKS ako politickú stranu s ktorou ju spája dedičstvo Novembra 1989 ako stranu stojacu principiálne na pozíciách demokratického právneho štátu ochrany ústavnosti a reforiem ktoré posúvajú Slovensko k slobodnej vzdelanej zdravej a prosperujúcej spoločnosti stranu obhajujúcu záujmy občanov Slovenskej republiky a v medzinárodných záväzkoch lojalitu voči spojencom.

2. OKS podporuje prezidentskú kandidatúru Ivety Radičovej lebo vidí vo funkcii prezidenta ochrancu ústavnosti princípov právneho štátu občianskych a politických práv občanov kultúrnosti a vzdelanosti krajiny. OKS podporuje v Ivete Radičovej spoločnú kandidátku ktorá sa môže stať prvou hlavou Slovenskej republiky bez komunistickej minulosti a vytvoriť protiváhu jednofarebnosti súčasnej politickej reprezentácii Slovenska a garantovať občanom Slovenskej republiky jednoznačnú bezpečnostnú politickú a ekonomickú orientáciu na EU a NATO.

3. V rámci predvolebnej kampane sa obe strany dohodli na odbornej a politickej spolupráci a to najmä v oblasti právneho štátu ktorého je OKS dôslednou zástankyňou a v oblasti vzdelávania kde OKS ako spolutvorca reformy obhajuje v súčasnosti najdôslednejšie jej princípy.

Peter Zajac
predseda OKS

Iveta Radičová
kandidátka na funkciu prezidenta SR

V Bratislave dňa 14. júna 2008.

title=

Ďalšie informácie:

TA3: OKS podporuje kandidatúru I. Radičovej

Sme.sk/SITA: OKS podporuje Radičovú za prezidentku

Comments

Komentáre