Listy Ježiškovi

title=

Každý si myslí že list Ježiškovi píšu iba malé deti keď chcú upresniť aké darčeky si želajú pod stromček. Nie je to však pravda. Ježiškovi vypisujú aj vážni ľudia dospeláci ateistov nevynímajúc. Každý čosi chce a len Ježiško má zdá sa dostatok trpezlivosti i zdrojov.

Nám sa vďaka drobnej indiskrécii na nebeskej úrovni podarilo zhliadnuť zopár takých listov ktoré všeličo prezrádzajú.

Kto neočakával indiskréciu na nebeskej úrovni nerozumie ničomu. Nebeská úroveň oplýva zmyslom pre humor ako sa možno každodenne presvedčiť v televíznych novinách. Nebeská úroveň nemá materiálne záujmy je teda nezištná a delí sa o všetko.

List Ježiškovi je síce veľmi osobnou vecou ale nebeské kritériá na utajovanú informáciu nespĺňa. Obsah takého listu neohrozuje nebeské záujmy. Niekedy ho teda nebeská úroveň šuchne vybraným médiám. Nič však nechceme naznačiť o našich konexiách. Dokonca ich rozhodne popierame. Poďme radšej k tým listom.

Veľmi nás zaujal jeden z listov ktorý podpísal Rudko. Stálo v ňom: „Sehr geehrte Herr Ježiško zariaď prosím aby si ma médiá konečne začali znovu všímať ako keď som bol prezidentom. Za posledný rok som bol veľmi dobrý a nič som netáral. A Ivanko táral. Rudko.“ Myslíme si že už týmto tu splnil Ježiško Rudkovo želanie. Či písal Ježiškovi aj Ivanko nevieme. Aj naše konexie majú svoje limity. A popierame ich.

Z iného súdka bol list od Paľka: „Drahý Ježiško ja viem že nemáš rád liberálov. Ale ja som toho liberála prisahám iba predstieral. Musel som kvôli kádéhákom. Ani oni nemajú radi liberálov ale to je len preto aby z Teba vytiahli darčeky. Tuším si ma drgol do ruky keď som čistil pušku ale už som Ti odpustil. Chcel by som aby ten škaredý Miki spolu s Bélom a Paľom dostali po nose. Najlepšie od Teba. A mohol by si ešte preplatiť aj tie zmenky. Paľko.“ Nuž nevieme Ježiško má síce neobmedzené možnosti ale povráva sa že sa nechce pliesť do kšeftu Dedovi Mrázovi. Možno mal Paľko písať radšej jemu ako písaval predtým.

Do rúk sa nám dostal aj list ktorý napísal Ľubko: „Ctený Ježiško dopraj mi aby som bol zvolený za župana. Bol som veľmi dobrý a postaral som sa aj o celé húfy starých a opustených hercov. Tak dobre iba o jedného. Ale Vladko je červený. Sľubujem že ak ma zvolia postarám sa o všetkých penzionovaných županov. Ľubko.“ Ajajaj Ľubko povedali sme si neťaháš ty toho Ježiška za nohu? Uvidíme čo si nájde Ľubko pod stromčekom.

No najviac nás upútal list od Robka: „Vážený súdruh Ježiško chcem aby si sa mi konečne prestal vyškierať. Všetci ma berú vážne: aj Saktor aj Fedor aj Monika aj médiá iba Ty nie. Teda ja to priamo nevidím ale myslím si že sa vyškieraš. A ja viem všetko a o všetkom. A chcem darčeky.

Mnohí si myslia že chcem aby si zrušil rovnú daň a potrestal pekelným ohňom tých hnusných pravicových upírov ktorí vyciciavajú slovenský ľud. To by si mohol tiež pravda ak sa Ti bude chcieť ale ja by som od Teba chcel najmä nové autíčko vláčik lietadielko elektrárničku (najlepšie jadrovú) a ešte jednu Moniku. A pošli čerta na tých škaredých Američanov. A aj na Mikiho s celou jeho vládou. My sme si teda nikdy nemysleli že existuješ ale píšem Ti pre istotu. Neuraz sa prosím. A pošli čerta aj na Vladka. Robko.“ Robko Robko povedali sme si vieš ty vôbec kto je Ježiško?

Comments

Komentáre