Špiritistické poruchy

title=

Nikto už nepochybuje že je možné porozprávať sa s duchmi zosnulých ľudí prostredníctvom média na špiritistickej seanse. Pre úspešný kontakt je dôležité aby boli na seanse iba vážni a presvedčení záujemcovia z ktorých nevychádza nijaká negatívna energia a aby bolo skutočne kompetentné aj médium. O tie nie je chvalabohu núdza.

Celé dlhé desaťročia to takto fungovalo a mohli sme sa porozprávať napríklad s našimi prarodičmi alebo aj partnermi ktorí odišli len nedávno. Alebo napríklad s obeťami nejakých zločinov ktoré nám presne opísali ako to naozaj bolo. Alebo so slávnymi postavami minulosti. Ach jaj. Už nejaký čas sa však dajú pozorovať na špiritistických seansách vážne poruchy. Médiá väčšinou staršie dámy sú zmätené. Mám správy že je to tak všade porozprávam však čo sa stalo nám.

Boli sme tam ako obyčajne všetci – obaja Robovia Juraj Števo obaja Martinovia Marek Eva Danka Edita a ja. A naše osvedčené médium madam Q. Dohodli sme sa že privoláme ducha Williama Shakespearea (zaujímame sa o kultúru). Bola tma iba sviečka sa mihotala na stole a vrhala trasľavé tiene. Držali sme sa za ruky a madam Q mumlala niečo ako „kamhír šejkspír kamhír“. Náhle vzduch ochladol (ako vždy keď sa dostaví niekto zo záhrobia) sviečka zhasla a uvideli sme nejasne svetielkujúci obrys. „Čo chcete prečo ma voláte?“ šomral ten obrys. „Si Shakespeare?“ opýtala sa madam Q. „Čo vám šibe? Ja som Harold Pinter“ ohradil sa duch. „Ale ten ešte žije!“ namietla pobúrene madam Q. „No veď hej ani ja tomu nerozumiem“ povedal defenzívne nositeľ Nobelovej ceny a zmizol. Ale to bol iba prvý prípad. Následne sa zjavil namiesto Boženy Slančíkovej-Timravy podráždený Svetozár Hurban-Vajanský. Potom sa to rozhádzalo úplne a namiesto môjho mierumilovného dedka temne pridupotal Hun Atilla bič boží. Zdesenej madam Q lascívne navrhol že jej ukáže svoj šiator a zbierku odseknutých hláv.

Keď sa napokon namiesto môjho praotca zjavila hneď dvojica starších ľudkov s akýmsi vystrašeným chlapcom a prestavili sa ako Abrahám Sára a Izák svitlo nám že ide o systémový problém. Svet duchov sa pomiatol a nefunguje ako by mal. Po ďalších incidentoch bolo jasné že ide o akýsi druh zavírenia špiritistického priestoru – analógiu počítačových vírusov. Potvrdilo sa to keď sa k nám namiesto privolaného Elvisa Presleyho dostavila veľká skupina mihotavých duchov z ktorých každý vyhlásil že je SPAM. A hneď začali ponúkať svoje prílohy. Dovtípili sme sa že nemáme žiadnu otvárať a zažali sme svetlo. Partia mihotavých SPAMOV zmizla. Od spriatelených špiritistov z rôznych krajín sme sa dozvedeli že ide o celosvetový problém. Patria Švédov napríklad chcela privolať červenovlasého Vikinga Larsa Ericsona a zjavila sa im Pipi dlhá pančucha. V Amerike sa namiesto generála Custera zjavil Sediaci býk a ruským špiritistom prikvitol namiesto Lenina akýsi dekabrista.

V Jeruzaleme sa namiesto kráľa Davida objavil Goliáš a sťažoval sa na nejaký kameň ktorý ho mal trafiť do čela. Zdá sa že je za tým nejaký systém. Madam Q sme navrhli riešenie – špiritistický firewall ktorý nevpustí nevyžiadaných duchov. Spočíva v tom že sa vopred dohodneme na hesle na ktoré potom aj madam Q intenzívne myslí keď privoláva niekoho konkrétneho. Ak neprivolaný duch povedzme ďalší SPAM nepozná heslo nemôže sa zjaviť. Ešte musíme vyriešiť ako sa ho dotyčný duch vopred dozvie. Ale to už bude maličkosť. Jednoducho kráčame s dobou a svet duchov sa musí vrátiť do normálu.

Comments

Komentáre