Nový žiarič

Poznáme širokospektrálne žiariče teda zdroje žiarenia so širokým spektrom vyžarovaného svetla. Od ultrafialového až po infračervené nás súčasne opaľujú svietia nám a dokonca nám zabezpečia aj zdravý bronz. Najznámejším z nich je samozrejme slnko v nedávnej dobe začalo ale dostávať významnú konkurenciu.

Posledné vyjadrenia Roberta Fica podporujú domnienku že aj SMER sa rozhodol stať sa takýmto širokospektrálnym svetlom z tmy ultrapravicovej vlády.

Najprv to bola tretia cesta. Keďže nikto netušil odkiaľ a najmä kam vedie nastal posun v spektre smerom doľava. Pri srdci nás mohla hriať starostlivosť SMER-u o naše žalúdky a peňaženky ktoré by nám ním vedený štedrý štát naplnil. Potom zažiaril SMER ako majster integrácie všetkých bezvýznamných ľavicových strán ktorým ešte zostal nejaký významný majetok. Čerešničkou na torte tohto zlučovania bolo pre SMER inak ťažko dostupné členstvo v socialistickej internacionále.

Najnovšie nám Róbert Fico nepriamo oznamuje že preferencie SNS sú neodôvodnené že on je ten kto sa bude lepšie starať o národné záujmy Slovákov. Za posledný mesiac kedy je defacto šéfom parlamentu aj ministrom školstva Maďar síce nevznikla ani maďarská autonómia ani nikto nezrušil slovenčinu ako výukový jazyk na školách ba dokonca ani nikto nenúti úbohých ohrozených školáčikov recitovať verše Šándora Petöfiho v origináli ale Róbert Fico so svojím orlím zrakom komunistu to zrejme vidí ostrejšie. A tak nám zažiaril aj ako staronová hviezda nacionalistického spektra pretože tie preferencie SNS treba urýchlene „riešiť“. So širokospektrálnymi žiaričmi býva ale jeden problém. Bez patričného ochranného krému alebo keď sa ich použitie preženie končí to väčšinou škaredými popáleninami.

Comments

Komentáre