Občianska konzervatívna strana vyjadruje počudovanie nad rozhodnutím väčšiny opozičných poslancov podporiť pri voľbe predsedu NR SR kandidáta Smeru Petra Pellegriniho.

Pavol Paška odstúpil z funkcie predsedu NR SR v súvislosti so škandálom vyvolaným korupčnou kauzou. Pred pár dňami sa opozícia pokúsila odvolať Roberta Fica z postu premiéra. Hlasovať v tejto situácii za jeho kandidáta na post predsedu parlamentu je zo strany opozičných poslancov úplne nepochopiteľné gesto.

Peter Pellegrini v roku 2008 oklamal parlament. V júli 2008 ako poslanec Smeru predložil pozmeňujúci návrh k novele cestného zákona ktorým doňho zakomponoval rozšírenie pôsobnosti protiústavného zákona o jednorazových mimoriadnych opatreniach v príprave niektorých stavieb diaľnic a ciest pre motorové vozidlá na ďalšie úseky diaľnic a ciest. V odôvodnení svojho pozmeňujúceho návrhu to zatajil a tvrdil že ide len o previazanie dotknutých zákonov. Išlo o evidentné klamstvo. V jeho dôsledku dokonca za jeho pozmeňujúci návrh zahlasovala aj opozícia ktorá protiústavný diaľničný zákon kritizovala a napadla na ústavnom súde. A tento zákon bol neskôr ústavným súdom označený za protiústavný.

Človek ktorý v parlamente klamal aby pomohol rozšíriť vedome protiústavné stavanie diaľnic na cudzích ešte nevyvlastnených pozemkoch nemá čo robiť na čele parlamentu.

Ondrej Dostál
predseda OKS

V Bratislave dňa 26. novembra 2014

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.