Občianska konzervatívna strana vyzýva opozičné strany aby nekolaborovali so Smerom pri schvaľovaní ním účelovo predkladaného návrhu novely ústavy. OKS vidí na odmietnutie kolaborácie so Smerom jasné politické aj vecné dôvody.

Smer nesie plnú zodpovednosť za súčasný katastrofálny stav slovenského súdnictva. Celé roky systematicky sabotuje všetky pokusy o nápravu a pozitívne zmeny. Náhle narýchlo vytiahnutý návrh novely ústavy nie je ničím iným než priehľadnou politickou hrou Smeru ktorej účelom je priliať olej do ohňa rozporov medzi opozičnými stranami vo vzťahu k inej téme znížiť dôveryhodnosť opozície a zvýšiť šance Roberta Fica v prezidentských voľbách.

Návrh Smeru je však zlý aj z vecného hľadiska. Nie je riešením podstatných problémov slovenského súdnictva ale práve naopak môže viesť k zakonzervovaniu súčasného stavu alebo ho dokonca ešte viac zhoršiť a vytvoriť podmienky pre politicky motivované krágľovanie nepohodlných sudcov ktorí sa kriticky stavajú k pomerom v súdnictve. Plošné previerky sudcov Ficovým NBÚ a harabinovskou Súdnou radou nie sú cestou k očiste slovenského súdnictva.

Opozícia by nemala sadnúť na lep politickým hrám Smeru a jeho návrhy odmietnuť. Problémy slovenského súdnictva nemožno riešiť ako bočný produkt prezidentskej volebnej kampane Roberta Fica.

Ondrej Dostál predseda OKS
Juraj Petrovič podpredseda OKS

V Bratislave dňa 28. februára 2014

Comments

Komentáre