Občianska konzervatívna strana sa zúčastní májových volieb do Európskeho parlamentu vo volebnej koalícii s politickými stranami NOVA a KDS. Účasť OKS v koalícii odsúhlasilo Predsedníctvo OKS. Kandidátom OKS na spoločnej koaličnej kandidátke bude predseda OKS Ondrej Dostál.

OKS je od roku 2011 členskou stranou Aliancie európskych konzervatívcov a reformistov (AECR). Medzi členmi AECR sú britská Konzervatívna strana česká ODS a ďalšie eurorealisticky orientované strany z európskych krajín. OKS víta rozhodnutie NOVA orientovať sa na AECR. Vytvorenie trojkoalície NOVA – OKS – KDS vytvára reálny predpoklad že po májových voľbách bude mať medzi poslancami strán AECR v Európskom parlamente zastúpenie aj Slovenská republika.

AECR združuje politické strany ktorým sú blízke myšlienky slobodnej ekonomiky a podnikania nízkych daní a minimálnych regulácií osobnej slobody a zodpovednosti zachovania suverenity členských štátov a odmietnutia ďalšej centralizácie EÚ. OKS presadzuje tieto hodnoty v slovenskej politike a je pripravená spolupracovať na pôde európskych inštitúcií s tými politickými silami ktoré sa k nim tiež hlásia.

Ondrej Dostál predseda OKS
Ivan Kuhn podpredseda OKS člen Rady AECR

V Bratislave dňa 19. januára 2014

Comments

Komentáre