Občianska konzervatívna strana ďakuje všetkým voličom ktorí v sobotu odovzdali hlas jej kandidátom alebo kandidátom s podporou OKS.

OKS získala v týchto voľbách dva mandáty v Zastupiteľstve Bratislavského samosprávneho kraja. Celkovo bolo do župných zastupiteľstiev zvolených 46 kandidátov s podporou OKS.

Do druhého kola postúpili traja kandidáti na županov s podporou OKS – Pavol Frešo v Bratislavskom samosprávnom kraji József Berényi v Trnavskom samosprávnom kraji a Tomáš Galbavý v Nitrianskom samosprávnom kraji. OKS je presvedčená že títo kandidáti by sa mali uchádzať o podporu všetkých demokratických pravicových a pravostredových politických strán a ich voličov. OKS vyzýva demokratické pravicové a pravicostredové strany ktoré ich v prvom kole nepodporili aby ich jednoznačne podporili v druhom kole.

OKS je pripravená v druhom kole v Košickom samosprávnom kraji podporiť kandidáta KDS Rudolfa Bauera ktorý sa ako najúspešnejší z pravicových kandidátov postaví doterajšiemu županovi za SMER-SD Zdenkovi Trebuľovi.

OKS zároveň dôrazne apeluje na všetkých voličov Banskobystrickom samosprávnom kraji aby v druhom kole volieb župana neodovzdali svoj hlas extrémistickému kandidátovi Marianovi Kotlebovi.

Ondrej Dostál
predseda OKS

V Bratislave dňa 11. novembra 2013

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.