OKS Český spolok na Slovensku Klub občanov Českej republiky v Slovenskej republike a občianske združenie Česko-slovenské MOSTY pozývajú na tradičné stretnutie k 95. výročiu vzniku Československej republiky.

Stretnutie sa uskutoční dňa 28. októbra 2013 (pondelok) o 17:00 pri pamätníku československej štátnosti (pri soche prezidenta T. G. Masaryka) na Vajanského nábreží v Bratislave.

Súvisiaci odkaz na udalosť na Facebooku nájdete tu.

title=

Zároveň si Vám dovoľujeme dať do pozornosti ďalšie dve podujatia ktoré sa pri tejto príležitosti uskutočnia.

Predseda hnutia NOVA a poslanec NR SR Daniel Lipšic si Vás dovoľuje pozvať na Spomienkové zhromaždenie pri príležitosti 95. výročia vzniku Československej republiky a podpisu Martinskej deklarácie.

Spomienkové zhromaždenie ktoré organizuje hnutie NOVA v spolupráci s OKS a mestom Martin sa uskutoční dňa 27. októbra 2013 (nedeľa) o 14.00 hod. na Divadelnom námestí v meste Martin.

Súvisiaci odkaz na udalosť na Facebooku nájdete tu.

Príďte si s nami pripomenúť okamih zrodu našej modernej demokratickej štátnosti a prihlásenia sa reprezentantov všetkých vtedajších slovenských politických a spoločenských prúdov k hodnotám slobody parlamentnej demokracie a priateľského spolužitia národov a národností v spoločnom štáte!

Inštitút pre moderné Slovensko a Centre for European Studies pri príležitosti 95. výročia vzniku 1. Československej republiky pozývajú na spomienkové podujatie k tomuto významnému dňu ktoré sa uskutoční v pondelok 28. októbra 2013 od 18:00 v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave (s vchodom z Vajanského nábrežia 12).

Rok 2013 však nie je len rokom v ktorom si pripomíname takmer okrúhle výročie vzniku prvého moderného spoločného štátu Slovákov a Čechov ale – zároveň – aj dvadsať rokov samostatnosti týchto dvoch krajín.

O tom čo sa za týchto dvadsať rokov na Slovensku i v Čechách udialo na spoločenskej a politickej úrovni bude vystúpenie Ivety Radičovej; ako sa na spoločnú minulosť týchto dvoch krajín a historické fakty pozerajú ľudia povie Oľga Gyarfášová a aké okolnosti historické či ústavno-právne sprevádzali vznik 1. ČSR k tomu vystúpi Katarína Zavacká.

Comments

Komentáre