Predseda OKS Ondrej Dostál sa zúčastnil stretnutia lídrov Aliancie európskych konzervatívcov a reformistov ktoré sa konalo dňa 18. októbra 2012 v Bruseli.

Na stretnutí predsedov strán združených v Aliancii európskych konzervatívcov a reformistov ktoré sa konalo pred včerajším začiatkom jesenného summitu EÚ sa konzervatívni lídri na čele s britským premiérom Davidom Cameronom a českým predsedom vlády Petrom Nečasom dohodli okrem iného i na spoločnom komuniké ku kríze v eurozóne v ktorom zdôraznili že je nevyhnutné aby všetky členské krajiny EÚ a obzvlášť členovia eurozóny nasledovali ekonomické reformy a neustali v ozdravovaní verejných financií. Zároveň vyzvali Európsku komisiu aby bola ambicióznejšia vo svojich návrhoch týkajúcich sa odstraňovania regulačnej záťaže. Konzervatívci sa zhodujú tiež na tom že jedine väčšia flexibilita trhu práce môže priniesť tvorbu pracovných miest.

title=

Po skončení rokovania sa uskutočnili krátke bilaterálne rozhovory v rámci ktorých sa David Cameron stretol jednotlivo s predsedami niektorých partnerských strán vrátane Ondreja Dostála.

OKS na rokovaniach v Bruseli spolu s jej predsedom zastupoval aj podpredseda OKS Ivan Kuhn ktorý je oficiálnym zástupcom OKS v Rade AECR.

title=

Aliancia európskych konzervatívcov a reformistov (AECR) združuje eurorealistické strany ktoré spájajú hodnoty a princípy založené na osobnej slobode voľnom trhu subsidiarite vláde obmedzených kompetencií parlamentnej demokracii a rešpektovaní suverenity národných štátov. Predsedom AECR je český europoslanec Jan Zahradil (ODS).

OKS od svojho vzniku presadzuje eurorealistické postoje a byť súčasťou AECR znamená preto pre OKS možnosť spolupráce s ďalšími politickými stranami zdieľajúcimi príbuzné názory na Európsku úniu.

Ivan Kuhn
podpredseda OKS

V Bratislave dňa 19. októbra 2012.

ECR leaders‘ first pre-summit meeting | October 2012 Brussels

Zdroj: ECR Group TV

Comments

Komentáre