ImageVýbor Národnej rady SR pre ľudské práva a národnostné menšiny dnes odporučil šéfovi Ústavu pamäti národa (ÚPN) Ivanovi Petranskému aby prehodnotil výpovede ktoré dal deviatim svojim zamestnancom.

Členovia výboru dnes prijali uznesenie ktoré predložil poslanec Ondrej Dostál (OKS). Od Správnej rady ÚPN žiadajú aby na rokovanie výboru predložila návrh činnosti ústavu na rok 2012 bez nárokov na zvyšovanie rozpočtu a bez prepúšťania zamestnancov.

„Nedospel som k presvedčeniu že nebolo možné nájsť iné rezervy“ odôvodňoval prijatie uznesenia podpredseda ľudskoprávneho výboru Dostál.

Podľa poslanca Petra Zajaca (OKS) prepustenie deviatich ľudí znamená veľmi silný zásah do činnosti inštitúcie tohto typu. „To čo vraví Petranský že ináč to nešlo jednoducho nie je pravda. Petranský vedome zavádza verejnosť“ myslí si Zajac.

Prepúšťanie bolo podľa jeho slov čisto účelové. „Otázka je prečo práve je prepúšťaný istý typ pracovníkov a nie niekto iný?“ pýtal sa Zajac.

Čítajte ďalej v agentúrnej správe SITA zo dňa 26. januára 2012 na spravodajskom portáli webnoviny.sk tu.

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.