ImagePodľa Zajaca Obyčajných ľudí Igora Matoviča a OKS spája prirodzený konzervativizmus.

„Spája nás to že vylučujeme akúkoľvek povolebnú spoluprácu so Smerom-SD. Sme politické strany s čistým štítom sme dôveryhodnými pokračovateľmi protikorupčnej agendy ktorú kartel veľkých strán chcel odstrániť odstránením Ivety Radičovej. Spája nás dôsledný boj proti korupcii i porciovaniu si všetkých flekov v štátnej správe a podnikoch“ vyhlásil Zajac.

Pre OKS je podľa predsedu strany podstatná otázka reformy vzdelávania ktorú ministerstvo školstva vo vláde Radičovej vôbec nereštartovalo.

Prioritou je tiež otázka verejných úspor a podpory domáceho malého a stredného podnikania ktorú považuje OKS v kríze za kľúčovú.

“Spája nás aj eurorealistický pohľad ktorý nevyplýva z nacionalizmu ale z obavy o ďalší vývoj v únii a eurozóne“ dodal.

Predčasné parlamentné voľby budú 10. marca 2012. NR SR v októbri na základe politických dohôd rozhodla o skrátení volebného obdobia. Strany ktoré chcú kandidovať musia predložiť kandidačnú listinu do 11. decembra.

OKS sa rozhodovala medzi ponukou SaS a Matovičom. SaS podľa Zajaca ponúkala dve miesta a to 18. a 22. Malo ísť o miesta pre Osuského a Dostála. „OKS sa rozhodla pre stranícku ponuku a nie pre ponuku na jednotlivé osoby presne tak ako to urobila v roku 2010“ uviedol Zajac.

OKS mala v tomto volebnom období v parlamente štyroch poslancov ktorí sa do NR SR dostali na kandidátke strany Most-Híd.

Po októbrovom páde vlády keď ju nepodržala aj trojica členov OKS zo strany vystúpil František Šebej. Ten sa už tento týždeň dohodol so stranou Most-Híd že bude na jej kandidátke opäť.

Teraz stranu opustil aj Peter Osuský: „Peter Osuský sa rozhodol pre osobné riešenie a prijal ponuku kandidovať ako individuálna osoba na kandidátke SaS čím mu automaticky zaniká členstvo v OKS. Šebej a Osuský opustili stranu s ktorou prežili najhoršie chvíle a dostali sa s ňou do parlamentu“ vyhlásil Zajac.

Čítajte ďalej v agentúrnej správe SITA zo dňa 3. novembra 2011 na stránkach spravodajského portálu webnoviny.sk tu.

Comments

Komentáre