title=Bývalý novinár a riaditeľ Konzervatívneho inštitútu Ondrej Dostál ešte nebol poslancom v parlamente ktorý je pár mesiacov pred predčasnými voľbami takže v tejto chvíli vie len to že až do 10. marca si bude naďalej plniť svoje poslanecké povinnosti.

Zabíjam dosť veľa času
Doma si niekedy stihnem prečítať noviny snažím sa dorobiť to čo som nestihol počas dňa. Namýšľam si že to urobím večer večer že v noci ešte je čas v noci to opäť nestihnem tak si poviem že ráno si poriadne privstanem a podarí sa mi to urobiť ale nepodarí sa mi vstať skôr. Niekedy takto aj dlhšie valím veci pred sebou. Prokrastinácia to je moja záľuba. Niekedy produktívna vtedy vybavím veci čo som odkladal dva týždne niekedy len tak kontrolujem maily pozerám čo je nové na internete na facebooku.

Som spachtoš
Moja obľúbená činnosť je spanie. Občas cez víkend keď nie som limitovaný povinnosťami som schopný prespať ho bez nejakej väčšej námahy. Som spachtoš no. Ľahnem si čítam si a spím aj v nedeľu poobede pri politických diskusiách sa mi veľmi dobre spí.

Chodím na pivo
U mňa termín „ísť na pivo“ môže znamenať aj to že idem do whisky baru a dám si tam víno. Pitie nie je pre mňa cieľ sám osebe ale možnosť s niekým sa stretnúť a porozprávať. K tomu patrí v našej kultúre že človek má pri sebe nápoj cez deň káva večer aj nejaký alkohol. Mám rád škótsku whisky Laphroaig ale nie je to moja denná potrava to je skôr výnimočné. Chodievam s otcom na vinobrania na deň otvorených pivníc nedávno bol deň vo viniciach kde je možnosť vyskúšať väčšie množstvo kvalitných vín od rôznych výrobcov rôzne sorty. V krčme niekedy čašník nevie ani aké biele majú tu podá vinár zasvätený výklad vysvetlí aké ovocné či iné chute tam mám cítiť tak je z toho úplne iný zážitok.

Zaujíma ma história
Moja prvá kniha boli Staré grécke báje a povesti významne ovplyvnila a formovala môj život. Mal som rád aj rozprávky a biblické príbehy ale keď som si mohol vybrať čo mi má mama prečítať tak niektorú z gréckych bájí. Ako som začal čítať sám prerástlo to prirodzene do záujmu o antickú históriu najprv Grécko potom Rím s dejepisom v škole som ten záujem o históriu posúval do novších a novších období dodnes ma to baví.

Študujem právo
Stalo sa mi párkrát že vec ktorú som riešil ako poslanec alebo aktivista analytik tak takú otázku som si vytiahol. V období keď tu bol čínsky prezident organizovali sme protestné zhromaždenie zadržali ma vtedy zakázali nám zhromaždenie odvolal som sa voči tomu. Nestihol som sa veľmi dôsledne pripravovať na skúšku zo správneho práva tak som tam išiel s tým že niektoré otázky viem niektoré viem menej a niektoré sa mi môže stať že bude zle. Dostal som otázku zhromažďovacie právo.

Mám slabosť pre mamičky
Fascinuje ma vzťah matky s malým dieťaťom. Keď môžem v trolejbuse uvoľniť miesto tehotnej žene alebo pomôcť zo schodov mamičke s kočíkom tak to ma napĺňa dobrým pocitom fakt.

S Homerom nespávam
Mám rád humor všetok obľubujem najmä ten jemne absurdný silno sebaironický ironický humor vyrastal som na Lasicovi a Satinskom na českých komédiách som veľký obdivovateľ Woodyho Allena od prvého momentu som zamilovaný do Bridget Jonesovej. Simpsonovci sú tiež môj obľúbený žáner mám ich na tričku aj na ponožkách od dcéry som dostal aj plyšového Homera Simpsona. Nespávam s ním ale mám ho na gauči.

Elena Akácsová. Pôvodne publikované v týždenníku .týždeň dňa 17. októbra 2011.

Comments

Komentáre