ImageSlovenskí umelci sú nespokojní s návrhom daňovo-odvodovej reformy. Podpísali preto deklaráciu a spojili sa s malými podnikateľmi a živnostníkmi.

Hľadanie podpory u všetkých koaličných strán avizoval aj Peter Zajac. „Pokladám tento verejný prejav za veľmi dôležitý lebo sa nám zdá že doteraz si vlastne značná časť našej vládnej koalície nie celkom dobre uvedomuje do čoho vstúpila“ povedal pre agentúru SITA Zajac ktorý tvrdí že reforma sa týka približne jedného milióna obyvateľov. Títo ľudia „nečakajú na to že dostanú peniaze od štátu a neotŕčajú dlane ale si na seba zarábajú sami.“ V čase ekonomickej krízy by sa mal štát správať inak viac šetrnejšie no nemal by šetriť na ľuďoch ale najmä sám na sebe dodal pre SITA Zajac. Umelci a živnostníci veria že majú ešte šancu návrh zákona pozmeniť.

Umelci podporujú šesť požiadaviek ktoré vo vzťahu k reforme daní a odvodov sformulovali predstavitelia OKS. Po ich splnení by sa podľa OKS odvody pre živnostníkov nezvyšovali a pre dohodárov nezavádzali. Jednou z požiadaviek OKS je aby sa uplatňovanie paušálnych výdavkov vrátilo do pôvodného stavu platného ku koncu vlaňajšieho polroka. Znamenalo by to nielen zachovanie 40-percentných paušálnych výdavkov ale aj opätovné zavedenie 60-percentných paušálnych výdavkov pre remeselné činnosti.

Čítajte ďalej v agentúrnej správe SITA zverejnenej dňa 15. augusta 2011 na spravodajskom portáli webnoviny.sk tu.

Umelci sa spojili s malými podnikateľmi a živnostníkmi

Zdroj: TV JOJ noviny.sk

Comments

Komentáre