ImagePoslanec a podpredseda OKS Ondrej Dostál je presvedčený že trestanie jáchymovskej a osvienčimskej lži nie je v rozpore s ústavou.

„Je popieranie alebo ospravedlňovanie zločinov spáchaných v nacistických koncentračných táboroch alebo komunistických gulagoch menším ohrozením mravnosti ako detská pornografia?“ pýta sa poslanec Národnej rady SR a podpredseda OKS Ondrej Dostál ktorý agentúre SITA povedal že obmedziť slobodu prejavu ľuďom ktorí sa snažia slobodnú spoločnosť zničiť nie je ohrozením ale obhajobou slobody. Dostál je preto presvedčený že trestanie jáchymovskej a osvienčimskej lži ktoré poslanci schválili nie je v rozpore s Ústavou SR.

Čítajte ďalej v agentúrnej správe SITA zo dňa 15. augusta 2011 na stránkach spravodajského portálu webnoviny.sk tu.

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.