Občianska konzervatívna strana nesúhlasí s názorom že post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) by mal obsadiť stranícky nominant Smeru-SD. Opozícia nemá žiadny legitímny nárok na obsadenie tohto postu.

Úlohou ÚVO je bdieť nad dodržiavaním zákona v oblasti verejného obstarávania. Úlohou úradu nie je byť nástrojom boja opozície proti vláde ale na druhej strane ani kryť prípadné prešľapy vo verejnom obstarávaní.

Novým predsedom ÚVO by sa preto podľa OKS mal stať nezávislý odborník majúci dostatočné renomé v oblasti verejného obstarávania nie stranícky nominant alebo kandidát ktorý je priamo previazaný s politickými stranami či už vládnej koalície alebo opozície.

Ondrej Dostál
podpredseda OKS
poslanec NR SR

V Bratislave dňa 12. apríla 2011.

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.