ImagePríďte dnes 12. novembra 2010 o 17.00 hod. na Hviezdoslavovo námestie v Bratislave. Dáme najavo úctu človeku i rozhorčenie z jeho vraždy. Potichu so sviečkou.

V utorok dopoludnia vznikla na sociálnej sieti facebook spontánne udalosť Pochod za spravodlivosť ktorej cieľom je vyjadrenie rozhorčenia i smútku z vraždy prominentnej osobnosti spoločenského života po Novembri 1989 právnika JUDr. Ernesta Valka.

Jeho zmysel pre rešpektovanie práva a pre spravodlivosť bol vo vznikajúcej demokracii neoceniteľný. V priebehu 24 hodín sa k udalosti vyjadrili a účasť plánujú stovky ľudí z Bratislavy ale pomyselnú účasť a zapálenie sviečky vyjadrujú ľudia z celého Slovenska i zo zahraničia.

Ak sa chcete pripojiť k piatkovému Pochodu za spravodlivosť môžete dnes 12. novembra 2010 o 17.00 hod. prísť na Hviezdoslavovo námestie pred SND. Pochod po zhromaždení prejde so zapálenými sviečkami k Dómu sv. Martina.

Ľudia sa budú môcť pomodliť či zapáliť sviečku. Vzdajú tak poctu JUDr. Ernestovi Valkovi človeku ktorý život zasvätil boju za zákonnosť a spravodlivosť. Pochod je i demonštráciou toho že ľuďom záleží na pravde a stave tejto krajiny že nevybojovateľný boj JUDr. Valka nebol zbytočný.

Pôjde o spontánny civilný a tichý pochod čo je na Slovensku zatiaľ ojedinelý no pravdepodobne najsilnejší prejav protestu.

Comments

Komentáre