ImageSkupina poslancov Národnej rady SR z Občianskej konzervatívnej strany (OKS) dnes predložila do parlamentu návrh novely zákona o voľbách do orgánov samosprávy obcí.

V novele navrhujú zrušiť volebné moratórium zakazujúce volebnú kampaň 48 hodín pred dňom volieb zákaz volebnej kampane mimo času vymedzeného v zákone zákaz zverejňovania predvolebných prieskumov týždeň pred voľbami ako aj zákaz poskytovania informácií o čiastkových výsledkoch volieb volebnými komisiami.

„Zákon o komunálnych voľbách v paragrafe 30 vymedzuje podľa nášho názoru spôsob vedenia predvolebnej kampane spôsobom ktorý obmedzuje slobodu prejavu a slobodu šírenia informácií nad rámec dôvodov ustanovených v ústave“ odôvodnil podpredseda OKS Ondrej Dostál.

Čítajte ďalej v agentúrnej správe SITA zverejnenej dňa 20. augusta 2010 na spravodajskom portáli webnoviny.sk tu.

Súvisiace informácie:

OKS navrhuje zrušiť volebné moratórium aj pri komunálnych voľbách

Návrh novely zákona o voľbách do orgánov samosprávy obcí ktorý skupina poslancov NR SR predložila do parlamentu si môžete stiahnuť vo formáte PDF tu alebo pozrieť nižšie:

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.