Občianska konzervatívna strana (OKS) považuje dnešné vyjadrenia predsedu DU Jána Budaja že iba úspech Slobodného fóra môže zabrániť tomu aby sa štát dostal do rúk Vladimíra Mečiara a Jána Slotu za zavádzajúce. Slobodné fórum sa deklaruje ako pravicovo-stredová strana ale v skutočnosti sa pripravuje na vládnu spoluprácu s ľavicovopopulistickým Smerom. Vydať Slovensko do rúk Roberta Fica by pritom bolo rovnako nezodpovedné a pre občanov Slovenska malo rovnako deštrukčné účinky ako prípadná účasť HZDS a SNS vo vláde. Zachraňovať Slovensko pred Mečiarom a Slotom prostredníctvom spájania sa s Ficom je absurdné.

OKS vylučuje povolebnú spoluprácu nielen s extrémistami z KSS a SNS a s HZDS ktoré je neprijateľné pre svoju minulosť ale aj so Smerom ktorý je pre nás neprijateľný pre svoje programové smerovanie a snahu zvrátiť reformy. Je poľutovaniahodné že OKS je s týmto postojom medzi stranami napravo od stredu osamotená. Slobodné fórum navyše vzhľadom na svoje vnútorné spory nemôže byť zárukou vôbec ničoho pretože sa pravdepodobne nedostane do parlamentu a keby sa aj dostalo tak sa v priebehu krátkej doby rozpadne ako sa to stáva podobným stranám. OKS verí že udalosti posledných dní otvoria voličom SF oči a presvedčia ich že treba voliť stabilné a hodnotovo ukotvené strany nie prázdne marketingové produkty.

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.