OKS je presvedčená že je potrebné aby sa všetky politické strany ktoré sa chcú považovať za demokratické ešte pred voľbami jasne dištancovali od SNS a zaviazali sa že s ňou nebudú po voľbách rokovať o vstupe do vládnej koalície.

SNS vnáša do slovenskej politiky vulgárnosť ktorá v nej bola rozšírená v 90. rokoch a ktorá sa zdala byť v posledných rokoch na ústupe. SNS postavila celú svoju volebnú kampaň na primitívnom nacionalistickom štvaní a roznecovaní protimaďarských nálad. Návrhom na rozpustenie občianskeho združenia Za krajšiu Žilinu vyslala SNS jasný signál akým spôsobom by v prípade účasti na moci zaobchádzala s občanmi ktorí si ju dovolia kritizovať. Je absurdné a smiešne ak sa predstavitelia tejto extrémistickej strany ohradzujú voči tomu že sú označovaní za extrémistov. Je smutné a znepokojivé ak demokratické politické sily nedokážu jasne vylúčiť spoluprácu so SNS a dištancovať sa od nej.

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.