Občianska konzervatívna strana sa obracia na politické strany s výzvou prijať spoločné vyhlásenie v ktorom odsúdia kupovanie voličov vo voľbách. Vyzývame politické strany ktoré so znením vyhlásenia súhlasia aby ho podpísali a zverejnili na svojich webstránkach a zároveň o tom informovali OKS ako iniciátora výzvy i médiá.

Ondrej Dostál
podpredseda OKS


Politické strany ktoré sa pripojili k tomuto vyhláseniu vyjadrujú znepokojenie nad informáciami o kupovaní hlasov voličov vo voľbách. Dôrazne odsudzujeme takéto konanie a dištancujeme sa od neho. Tieto praktiky považujeme za nezlučiteľné s normálnym fungovaním demokratickej spoločnosti.

Vyzývame všetkých občanov ktorí majú poznatky že došlo ku korumpovaniu voličov aby o tom informovali verejnosť volebné komisie aj orgány činné v trestnom konaní.

Zaväzujeme sa že sa budeme dištancovať od všetkých ľudí spojených s takýmto konaním. Ak sa ho dopustili alebo dopustia naši členovia vylúčime ich zo svojich radov. Takýchto ľudí nebudeme v budúcnosti kandidovať na žiadnu funkciu ani ich kandidatúru podporovať.

Peter Zajac
predseda Občianskej konzervatívnej strany

Pál Csáky
predseda Strany maďarskej koalície – Magyar Koalíció Pártja

Béla Bugár
predseda Most – Híd

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.