Občianska konzervatívna strana (OKS) navrhuje vláde SR aby začala realizovať tzv. druhý Dzurindov balíček. Jedine prijatím série úsporných opatrení a naštartovaním nevyhnutných reforiem možno totiž podľa predsedu OKS Petra Tatára „postaviť verejné financie na nohy“.
Úspory sú v súčasnej situácii podľa OKS nevyhnutné keďže sa kabinetu nepodarilo zrealizovať sľúbené reformy čoho dôsledkom je hrozba rozpočtovej krízy znehodnotenia meny a fakt že Národná banka Slovenska musela zvýšiť úrokové sadzby.
Tatár si preto myslí že je čas na to aby Dzurindov kabinet „na rozdiel od predchádzajúcej vlády“ nezadlžoval budúce generácie a začal šetriť. Zisky z privatizácie Slovenského plynárenského priemyslu treba podľa neho použiť na splatenie zahraničných nie domácich dlhov. V tejto súvislosti opakovane kritizoval prijatie zákona o náhradnom výživnom. Nazdáva sa totiž že práve v sociálnej oblasti je možné urobiť niektoré „škrty“. Rovnako by mohla vláda podľa občianskych konzervatívcov ušetriť na investíciách do diaľnic mala by žiadať vrátenie návratných finančných výpomocí zo zdravotníctva železníc a poľnohospodárstva zastaviť dotovanie liekov hypoték poľnohospodárstva a ďalších odvetví. Priestor na úspory je podľa OKS aj v znížení výdavkov na mzdy vo verejnom sektore a to aj prehodnotením účinnosti zákonov o štátnej a verejnej službe ktoré by mali od budúceho roku výrazne zaťažovať rozpočet. Predseda OKS opakovane zdôraznil že bez prijatia jeho návrhu zákona o druhom pilieri dôchodkového systému nebude možné začať dôchodkovú reformu. „Už nejde o to či bude druhý Dzurindov balíček ‚spravodlivý‘ vláda má konať to čo je nevyhnutné“ konštatoval Tatár.
„Vláda míňa peniaze ktoré Slovensko nemohlo zarobiť kvôli mareniu brzdeniu a odkladaniu reforiem“ povedal dnes pred novinármi líder OKS. Navyše po vyše troch rokoch pôsobenia súčasnej vlády nastala v oblasti verejných financií zmena k horšiemu dodal. Pripomenul že OKS navrhla sériu reformných zákonov v oblasti štátneho rozpočtu reformy verejnej správy dôchodkovej reformy v poľnohospodárstve a zdravotníctve ktoré však „Dzurindovi poslanci nepodporili nehovoriac už o poslancoch za SDĽ a ďalších vládnych strán“.