Image Školy nemôžu zvesiť štátne vlajky a symboly ktoré zaviedla bývalá vláda. Návrh poslancov OKS na zmenu zákona ktorá by to umožnila v parlamente neprešiel. Smer ho zastavil aj vďaka časti koalície.

Ondrej Dostál hovorí že po včerajšom hlasovaní sú poslanci OKS ktorí sa do parlamentu dostali na kandidátke Mosta bližšie k tomu aby sa rozhodovali slobodnejšie.

„Na môj vkus je koalícia príliš v tieni Smeru a opozície.“ Ukázalo sa podľa neho že politici sa správajú inak pred voľbami a inak po nich. „A tiež keď vidia stovky a tisíce študentov v uliciach.“

Čítajte ďalej v článku denníka SME zo dňa 5. novembra 2010 tu.

Návrh novely zákona o štátnych symboloch ktorý skupina poslancov NR SR predložila do parlamentu si môžete stiahnuť vo formáte PDF tu alebo pozrieť nižšie:

Ondrej Dostál: Poslanci navrhujú zmenu zákona o štátnych symboloch (tzv. vlasteneckého zákona)

Zdroj: .týždeň www.tyzden.sk

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.